Methylglyoxal - Czym jest MGO?

Metylogloxal jest to związek organiczny, który opisuje wzór C3H4O2 należący do grupy aldehydów. Powstaje on podczas przenikania glukozy do komórek ciała czyli tak zwanej gliolizy. Tam przekształcony zostaje w energię. Związek ten uczestniczy w budowie komórek ale dzięki swoim właściwościom higroskopijnym łatwo zostaje wydalony z organizmy. MGO jest właśnie skrótem od naturalnego, aktywnego składnika, występującego w miodach Manuka. Naukowcy uznają, że jest to charakterystyczny składnik dla owych miodów. Nie jest jednak prawdą, że występuje on jedynie w miodach Manuka. Dostępny jest teoretycznie w każdym miodzie, jednak jego stężenie jest bardzo małe w porównaniu do miodów Manuka.

Methylglyoxal

Profesor Thomas Henle

Do rozwoju i ustanowienia standardów, związanych z określaniem stężenia methylglyoxalu, przyczynił się profesor Thomas Henle z Politechniki w Dreznie, który jako pierwszy rozpoczął badania nad składem miodów Manuka. Jest on uznawany za jednego z czołowych badaczy żywności na świecie. Wyniki jego badań zostały poparte przez naukowców z Nowej Zelandii, a wśród nich przez profesora Molana, specjalizującego się w Miodach Manuka. Dzięki temu powstała powtarzalna i obiektywna metoda umożliwiająca skuteczne oznaczanie jakości miodów Manuka – MGO.

Pierwsze miody Manuka z oznaczeniem MGO pojawiły się na rynku w 2007 roku. Ich producentem była firma „Manuka Health New Zealand”, która do dnia dzisiejszego uważana jest za lidera w produkcji miodów Manuka. Miałą również ogromny wpływ na prace naukowe i urzędnicze związane z miodami Manuka.

Methylglyoxal jest głównym bakteriobójczym związkiem w miodzie manuka. Im wyższe jego stężenie tym większa skuteczność działania. Co istotne wartość MGO określa minimalną wartość związku jaka jest w danym miodzie. Tym samym kupując miód Manuka MGO 250+ mamy pewność, że w jednym kilogramie tego miodu znajduje się nie mniej jak 250mg związku methylglyoxal. Wartość ta może oczywiście być większa np. 320 mg.

Na rynku dostępne są następujące miody Manuka:

  • MGO 30+
  • MGO 100+
  • MGO 250+
  • MGO 400+
  • MGO 550+

Sklep z miodami manuka

Autoryzowany sklep Manuka:

Najpopularniejszy miód Manuka

Poniżej przedstawiamy najpopularniejszy miód Manuka. Jest to opakowanie półkilogramowe miodu o stężeniu MGO 400+.

miód manuka mgo 400+ 500g

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili na adres bądź kontakt poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:


Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie miodów manuka zapraszamy dontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copytight

2015 © Copyright by miodmanuka.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.