Cena Miodu Manuka


Cena miodu Manuka jest zależna od wielkości opakowania oraz od stężenia methylglyoxalu, który jest najistotniejszym wskaźnikiem jakości miodu. Na polskim rynku znajdziemy dwóch producentów, których możemy polecić. Są to miody od firmy Happy Valley oraz Manuka Health.

Aby dokładnie zrozumieć jakie stężenie MG / MGO znajdziemy w konkretnym miodzie, przygotowaliśmy poniższą tabele z rozbiciem na wyżej wymienionych producentów.

Cena miodu Manuka

Powyższe zestawienie przedstawia miody o pojemności 500g. Na zestawieniu zaznaczyliśmy na czerwono te miody, które najbardziej się opłacają. I tak w grupie miodów o wysokim stężeniu polecamy:


Natomiast w grupie o niższym stężeniu MG / MGO zdecydowanie najbardziej opłacają się miody:


Zachęcamy do zapoznania się z działem „Który miód Manuka wybrać?”, gdzie dokładnie przedstawiamy, które miody komu polecamy i dlaczego.

Aktualnie najczęściej wybieranym rodzajem są miody o stężeniu UMF 15+ o pojemności 500g. Jest to związane z wysokim stężeniem bakteriobójczego methylglyoxalu oraz bardzo dobrym stosunkiem ceny do stężenia MG / MGO.


Powody wysokiej ceny miodu

Popyt na miód Manuka jest aktualnie bardzo duży, natomiast moce produkcyjne ograniczone. Niestety pszczoły nie są w stanie zwiększyć ilości produkowanego miodu. Dodatkowo dochodzą ograniczenia związane z terenem i czasem kwitnienia krzewów Manuka. Te wszystkie czynniki przekładają się na takie wysokie ceny miodu.


Czy miód jest wart swojej ceny?

Naszym zdaniem, zdecydowanie tak. Cały nasz zespół korzysta z tego miodu. Widzimy jego skuteczność na przykładzie naszych bliskich i swoim. Mimo iż koszt miodu Manuka jest bardzo wysoki, to gdy zestawimy go z pieniędzmi, które wydajemy na leki i antybiotyki to kwoty te przestają przerażać.

Zachęcamy każdego aby spróbował na własnej skórze skuteczności miodu Manuka.


Uwaga na podróbki miodu Manuka

UWAGA! Kolejną bardzo ważną kwestią są „wspaniałe promocje”. Proszę szczególnie być wyczulonym na ogromne przeceny. Ze względu iż miód Manuka nie jest produktem tanim, szybko znaleźli się na rynku tacy, którzy starają się wprowadzić podróbki po mocno zaniżonych cenach. Pamiętajmy co nami kieruje w przypadku zakupu takiego miodu.

Pierwszą i najważniejszą sprawą jest nasze zdrowie, dlatego polecam dokonywanie zakupów w sprawdzonych i polecanych sklepach. Jeżeli takowych nie znamy to przed zakupem dokonajmy porównania cen w kilku miejscach. Jeżeli różnica w cenie to kilka złotych wówczas będziemy wiedzieli, że sprzedawany miód jest po „normalnej” cenie.

Jeżeli chcecie poznać dokładne ceny miodów Manuka zapraszamy do działu Sklep Manuka, gdzie przygotowaliśmy pełne zestawienie wszystkich miodów Manuka.

Miód manuka Sklep


Jeżeli chcecie poznać dokładne ceny miodów Manuka, dowiedzieć się jak wyglądją certyfikaty i kiedy możecie o nie poprosić, zapraszamy do artykułu Miód Manuka.


2017 © Copyright by miodmanuka.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.