Jak stosować miód Manuka


Mimo iż miód Manuka często jest postrzegany jako lek, to nim nie jest. Mimo swoich wspaniałych właściwości należy go traktować jak produkt spożywczy, a co za tym idzie nie dotyczą go zalecenia dziennego spożycia czy też określone dawkowanie.


Sposoby zażywania

Ogólnie przyjęte jest zażywanie od 2 do 3 łyżeczek miodu Manuka z samego rana, na czczo. Niejednokrotnie dzieli się tą dawkę na dwie porcje zażywane rano i wieczorem, 20 minut przed posiłkiem.

Jeżeli nie ma możliwości podania miodu prosto z łyżeczki niekiedy rozpuszcza się go w letniej wodzie. Tu jednak trzeba zwrócić uwagę, iż każdy miód traci swoje właściwości w temperaturze przekraczającej 40 stopni Celsjusza. Tym samym woda powinna być letnia, a tak naprawdę ledwo ciepła.

Nie zalecamy stosowania tej metody, bowiem tak dostarczany miód będzie miał mniejsza skuteczność. Powodem tego jest kwas żołądkowy, którego nasz organizm wyprodukuje więcej w przypadku szklanki wody z miodem, niż w samego miodu.

Takie dawkowanie sprawia że słoiczek o pojemności 500g wystarcza na około miesiąc. Dlatego też ten rozmiar opakowania cieszy się największą popularnością. Jest to bowiem okres, w którym jesteśmy w stanie zaobserwować skuteczność miodu.


Stosowanie na skórę i rany

Miód Manuka idealnie sprawdza się przy problemach skórnych. Bardzo często jest wykorzystywany do walki z trądzikiem i pryszczami. W takiej sytuacji zaleca się mniejsze opakowania po 250g, ale miodu o mocniejszym stężeniu takich jak UMF 15+ bądź UMF 18+.

Przy drobnych powierzchniach miód można nałożyć punktowo. W przypadku rany, powierzchnię należy posmarować cienką warstwą miodu i zabezpieczyć gazikiem bądź bandażem.


Okres spożywania i przeciwwskazania

Miód Manuka ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zaleca się zażywać codziennie i na stałe wpisać go do swojego jadłospisu.


Przeciwwskazania do stosowania miodu Manuka

UWAGA! Miodu Manuka NIE WOLNO PODAWAĆ osobom cierpiącym na cukrzycę bądź mających alergie na produkty pszczele. Nie podaje się go również dzieciom do pierwszego roku życia. To tyczy się wszystkich miodów.

Poza tymi wąskimi grupami miody Manuka można polecić każdemu. Zarówno w przypadku leczenia jak i profilaktycznie. Korzystnie wpływają na zdrowie i odporność organizmy, oraz idealnie wspomagają leczenie chorób.

Miód manuka Sklep


2017 © Copyright by miodmanuka.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.