Jak stosować miód Manuka

Mimo iż miód Manuka często jest postrzegany jako lek, to nim nie jest. Mimo swoich wspaniałych właściwości należy go traktować jak produkt spożywczy, a co za tum idzie nie dotyczą go zalecenia dziennego spożycia czy też określone dawkowanie.

Sposoby zażywania

Ogólnie przyjęte jest zażywanie od 2 do 3 łyżeczek miodu Manuka z samego rana, na czczo. Niejednokrotnie dzieli się tą dawkę na dwie porcje zażywane rano i wieczorem, 20 minut przed posiłkiem. Niekiedy miód rozpuszczany jest w letnim płynie. Tu jednak trzeba zwrócić uwagę iż każdy miód traci swoje właściwości w temperaturze przekraczającej 40 stopni celcjusza. Tym samym woda powinna być letnia, a tak naprawdę ledwo ciepła.

Takie dawkowanie sprawia że słoiczek o pojemności 500g wystarcza na około miesiąc. Dlatego też ten rozmiar opakowania cieszy się największą popularnością. Jest to bowiem okres, w którym jesteśmy w stanie zaobserwować skuteczność miodu.

Okres spożywania i przeciwwskazania

Miód Manuka ze względu na swoje wyjątkowe właściwości zaleca się zażywać codziennie i na stałe wpisać go do swojego jadłospisu.

UWAGA! Miodu Manuka NIE WOLNO PODAWAĆ osobom cierpiącym na cukrzycę bądź mających alergie na produkty pszczele. Nie podaje się go również dzieciom do pierwszego roku życia. To tyczy się wszystkich miodów.

Poza tymi wąskimi grupami miody manuka można polecić każdemu. Zarówno w przypadku leczenia jak i profilaktycznie. Korzystnie wpływają na zdrowie i odporność organizmy, oraz idealnie wspomagają leczenie chorób.

Sklep z miodami manuka

Autoryzowany sklep Manuka:

Najpopularniejszy miód Manuka

Poniżej przedstawiamy najpopularniejszy miód Manuka. Jest to opakowanie półkilogramowe miodu o stężeniu MGO 400+.

miód manuka mgo 400+ 500g

Kontakt:

Zapraszamy do pisania maili na adres bądź kontakt poprzez poniższy formularz.

imię i nazwisko:
telefon:
mail:


Kontakt

Jeżeli masz pytania odnośnie miodów manuka zapraszamy dontaktu z nami.

tel. (22) 404 27 27
tel. 509 420 156

Copytight

2015 © Copyright by miodmanuka.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.