Miód Manuka UMF 5+


Miód Manuka UMF 5+

Składniki: 100% miód manuka
Kraj pochodzenia i konfekcjonowania: Nowa Zelandia
Producent: Happy Valley (520 Gt South Rd, Rosehill 2113, Auckland, New Zealand)


Sklep Manuka UMF 5+


Firma Happy Valley

Happy Valley jest nowozelandzką firmą założoną w 1975 roku przez Bena i Dot Rawnsleya. Od początku istnienia firma miała rodzinny charakter i tak też pozostało do dnia dzisiejszego. Aktualnie całe przedsiębiorstwo prowadzone jest przez dwie rodziny – Lipcomge’s oraz Harvey’s.

Ponad 40 lat doświadczenia przy pozyskiwaniu miodu Manuka stawia tę firmę w czołówce najstarszych i najbardziej doświadczonych firm w branży. Godnym podkreślenia jest iż każdy miód firmy Happy Valley zbierany i pakowany jest wyłącznie na terenie Nowej Zelandii.


Oryginalne i certyfikowane miody Manuka UMF 5+

Wszystkie miody Manuka od Happy Valley podlegają rygorystycznym badaniom, które gwarantują wysoką skuteczność miodu. Niezależne i akredytowane laboratoria potwierdzają wysokie stężenie MG / MGO jak również jednorodność miodu oraz fakt, że nie zostały przegrzane. Każda partia miodu posiada stosowny certyfikat UMF.

Happy Valley należy do stowarzyszenia UMFHA, nadającego certyfikaty UMF. Aktualnie ponad 80% producentów miodu Manuka jest zrzeszonych w tej organizacji. Zadaniem UMFHA jest klasyfikacja aktywności biologicznej miodów Manuka. Dzięki określeniu czterech kluczowych składników

  • Leptosperin
  • MG / MGO - Methylglyoxalu
  • DHA – Dihydroxyacetone
  • HMF - Hydroxymethylfurfural

Certyfikacja UMF jest uważana za najdokładniejszą metodę określenia jakości miodu Manuka.


Certyfikat miodu Manuka UMF 5+

Certyfikat miodu Manuka UMF 5+

Sposób użycia

Zaleca się stosowanie 2-3 łyżeczek, na czczo 20-30 minut przed posiłkiem. Nie należy rozpuszczać w wodzie o temperaturze powyżej 40 stopni Celsjusza. Więcej o sposobie użycia miodu Manuka w dziale „Jak stosować miód Manuka”.

2017 © Copyright by miodmanuka.info. Kopiowanie treści bez zgody autora zabronione.